Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy i Miasta Odolanów

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

 • Monitor Polski
 • Dziennik Ustaw

Przejdź do: www.odolanow.pl

Treść strony

Program Czyste Powietrze

Obsługa Programu "Czyste Powietrze"
Mikołaj Ratajczak
tel.: +48 62 620 08 63
e-mail: mikolaj.ratajczak@odolanow.pl
pokój nr 4

W razie jakichkolwiek pytań podczas procesu składania wniosków, pracownik pozostaje do Państwa dyspozycji

Wniosek o dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze składamy w następującej kolejności:

 1. Osoba zainteresowana musi się zarejestrować przez formularz znajdujący się na stronie WFOŚiGW w Poznaniu: https://portalbeneficjenta.wfosgw.poznan.pl/register_of
 2. Na Państwa adres mailowy podany podczas rejestracji przyjdzie link aktywacyjny. Po naciśnięciu linka, konto na Portalu Beneficjenta stanie się aktywne i będzie można zalogować się na założony profil. Naszym loginem jest adres skrzynki mailowej, natomiast hasło podajemy podczas rejestracji, dlatego warto je zapamiętać.
 3. Po zalogowaniu pobieramy na komputer wniosek w formie PDF i wypełniamy go. Można składać wniosek na standardową lub podwyższoną dotację (szczegółowe warunki dla rodzaju dotacji znajdują się w dalszej części instrukcji). Osoby składające wniosek przed rozpoczęciem inwestycji w rubryce kosztów kwalifikowanych podają kwotę zakładaną (najlepiej określoną przez fachowca, który wyceni inwestycję). Wniosek który Państwo wypełniacie na komputerze jest stale aktywny, tzn. ma wbudowany algorytm, dzięki któremu kwota dotacji będzie zmieniała się na bieżąco w zależności od kosztów inwestycji oraz wskazanych dochodów.
  WAŻNE! Jeśli inwestycja została już zrealizowana (maksymalnie 6 miesięcy od daty pierwszej faktury do daty złożenia wniosku) lub w okresie rozliczeniowym, istotne jest aby dane osobowe znajdujące się we wniosku były zgodne z danymi na fakturach oraz innych dokumentach, które stanowią podstawę rozliczenia wniosku.
 4. Po wypełnieniu wniosku należy kliknąć czerwone okienko "Weryfikacja formularza" znajdujące w górnej części wniosku - wówczas system skontroluje wniosek pod kątem poprawności, pojawi się kod kreskowy oraz komunikat informujący nas o tym, czy wszystkie pola wypełniliśmy prawidłowo, a także czy żadnego nie pominęliśmy. Jeśli wszystko zostało wypełnione poprawnie, umożliwia się opcja wydrukowania wniosku
 5. Wypełniony wniosek wysyłamy drogą elektroniczną poprzez założone konto na Portalu Beneficjenta (wraz z ewentualnymi skanami załączników, takimi jak faktury czy w przypadku osób składających wniosek o podwyższone dofinansowanie, zaświadczenie o miesięcznych dochodach na osobę). Ponadto wysyłamy na adres WFOŚiGW drogą pocztową wydrukowany i podpisany wniosek (jeśli jest to wymagane, także przez współwłaściciela lub współmałżonka) wraz z kopiami załączników. Aby nie ponosić kosztów wysyłki, zachęcamy Państwa do wysyłania wniosku poprzez Gminę (pok. nr 4).
  Adres Funduszu: WFOŚiGW, ul. Szczepanowskiego 15A, 60-541 Poznań
  WNIOSEK MUSI ZOSTAĆ WYSŁANY W OBU FORMACH - INACZEJ NIE ZOSTANIE ROZPATRZONY!
 6. WFOŚiGW skontaktuje się z nami w ciągu 30 dni roboczych, zarówno w przypadku gdy wniosek będzie wymagał korekty, jak i gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione prawidłowo.
 7. Od czasu pozytywnego rozpatrzenia ze strony WFOŚiGW, który równoznaczny jest z zawarciem umowy pomiędzy Beneficjentem a Funduszem, dotacja powinna trafić na nasze konto po wypełnieniu formularza wniosku o dokonanie płatności wraz z załączonymi dokumentami, które znajdują się na portalu Funduszu: https://www.wfosgw.poznan.pl/wniosek-o-platnosc/
 8. Po otrzymaniu dotacji na zakończenie inwestycji Fundusz daje Beneficjentowi 30 miesięcy.
  JEŻELI W OKRESIE ROZLICZENIOWYM, NA PODSTAWIE FAKTUR OKAŻE SIĘ, ŻE OTRZYMALIŚMY NADWYŻKĘ DOTACJI, ZWRACAMY JĄ DO WFOŚIGW W POZNANIU.

  WAŻNE! Osoba wnioskująca o podwyższony poziom dofinansowania z WFOŚiGW musi załączyć do wniosku zaświadczenie wydawane przez MOPS/GOPS o miesięcznym wynagrodzeniu (instytucja wydaje je w ciągu 7 dni) - warunkiem składania takiego wniosku jest dochód maksymalny na jednego mieszkańca gospodarstwa domowego w wysokości: w gospodarstwie jednoosobowym 1960zł/m-c netto, w gospodarstwie wieloosobowym 1400 zł/m-c netto.

  Wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach miesięcznych można pobrać na stronie Gminy.

  WÓWCZAS DOTACJA WYNOSI 60% PONIESIONYCH KOSZTÓW.

  W przypadku gdy dochód na osobę przekracza wskazane wyżej kwoty, składamy wniosek o standardowe dofinansowanie - w tym przypadku warunkiem jest wyłącznie dochód osoby składającej wniosek, a nie wszystkich mieszkańców gospodarstwa domowego. Dochód określany jest na podstawie zeznania podatkowego PIT za rok ubiegły (np. PIT-36). Dla osób rozliczających się z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego jest osobne okienko we wniosku.

  WAŻNE! Kwota dochodu Beneficjenta za rok ubiegły nie może przekroczyć 100 000 zł netto.

  WÓWCZAS DOTACJA WYNOSI 30% PONIESIONYCH KOSZTÓW.

WAŻNE INFORMACJE ORAZ LINKI

Jeśli w ramach Programu "Czyste Powietrze" zamierzamy ocieplać dom informujemy, że należy kierować się wynikiem kalkulatora znajdującego się na stronie internetowej:
https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

W razie problemów z rejestracją, zapraszamy na stronę:
https://docs.google.com/document/d/1Dcl0fl6Zjewvdv7vxdmoB6U5SdumwnATbqa81RkZclQ/edit#

Po więcej informacji na temat Programu "Czyste Powietrze" zapraszamy na stronę internetową WFOŚiGW w Poznaniu:
https://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/

Kontakt telefoniczny i mailowy do WFOŚiGW w Poznaniu:
https://www.wfosgw.poznan.pl/doradztwo-energetyczne/kontakt/kontakt/

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 2111
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2021-03-11 09:34:11